Skip to content

Energinga ir gyva muzika sielai

Ananditos Basu koncertai Lietuvoje

Rugpjūčio 5 - 7 d.

„Muzika – tai Dvasios kalba. Ji atskleidžia gyvenimo slėpinius, suteikdama ramybę, nuramindama nesantaiką.“

- Kahlilis Gibranas -

Anandita Basu

Nominuota tarptautiniu mastu sufijų muzikos ir kavalių atlikėja Anandita Basu pirmą kartą atvyksta į Lietuvą. Muzikinio turo metu ji surengs 3 koncertus skirtinguose miestuose.

Anandita Basu pripažįstama kaip viena didingiausių šių laikų kavalių žanro dainininkių, sulaužiusi stereotipą, kad kavalių dainavimas yra griežtai tik vyrų sritis. Tai ji ne kartą įrodė, pasirodydama tarp žymiausių kavalių meistrų festivalyje, Maroke.

Ji geba išjudinti publiką: turtingas balsas, dinamika ir dvasinis gylis, subtiliai apjungti energinguose pasirodymuose, nepalieka abejingų.

Anandita Basu gimė Kalkutoje, Indijoje. Klasikinės indiškos muzikos pradėjo mokytis būdama 4 metų. Baigusi sociologijos studijas ji pasiekė išskirtines aukštumas ir pelnė Indijoje svarbiausius pripažinimo laipsnius (Sangeet Visharad ir Sangeet Prabakar) skirtingose meno šakose: muzikos, Šiaurės Indijos perkusijos (tablos) ir šokio. Dirbo įvairiose tarptautinėse organizacijose, siekdama supažindinti pasaulį su indiška muzika ir kultūra. Ji yra indiškos muzikos ir šokio profesorė Javerianos universitete, Bogotoje, Kolumbijoje, ir fondo „Kalakendra of India“, garsinančio tradicinę indų kultūrą Kolumbijoje, įkūrėja. 

Nuo 2007 m. Anandita Basu itin aktyviai keliauja po pasaulį ir surengė daugybę koncertų bei muzikinių turų Europoje, Indijoje, Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, muzika bei menu atskleisdama ne tik Rytų kultūros ypatumus, bet ir suteikdama publikai Savirealizacijos patirtį bei perduodama žinutę apie vidinės taikos svarbą žmonijos augimui ir išlikimui. Anandita Basu yra pelniusi aukščiausią pripažinimą už kokybę ir vidinę gelmę, dėl kurios dainuodama ji išreiškia absoliučią ramybę ir ryšio su savimi puoselėjimo džiaugsmą.

Ananditos balsui bus akomponuojama autentišku ir Indijoje itin populiariu instrumentu harmonija bei vakarietiškuoju akordeonu. Jais gros Kiurelis Sammallahtis iš Suomijos – patyręs akordeonistas, dainų kūrėjas ir drąsus muzikos eksperimentuotojas. Mušamuoju intrumentu  tabla gros lietuvis Tomas Drunga, kuris šio meno mokosi pas žymų Indijos meistrą Ustad Rafiuddin Sabri.

Mūsų laukia skirtingų, tačiau be galo artimų kultūrų, stilių ir dvasinių patirčių susitikimas. Nuoširdžiai kviečiame tapti jo dalimi. Juolab, kad šis koncertas – atviras visiems, nes tai yra Lietuvos Sahadža jogų dovana pasaulio muzikos gerbėjams ir sąmoningumo ieškotojams.

Koncertai vyks:

Penktadienį

rugpjūčio 5 d.
19:00 h

VU teatro salėje,
Universiteto g. 3, Vilniuje

Šeštadienį

rugpjūčio 6 d.
18:00 h

Kauno valstybinio lėlių teatro salėje,
Laisvės al. 87A, Kaune

Sekmadienį

rugpjūčio 7 d.
17:00 h

LMTA Klaipėdos fakulteto salėje,
K. Donelaičio g. 4, Klaipėdoje